Deprem Sigortası(DASK)

 Ülkemizdeki en büyük doğal afetlerden biri olan 1999 depremi sonrasında hayatımıza Doğal Afet Sigortalar Kurumu (DASK) tarafından zorunlu olarak girmiş zorunlu bir sigorta ürünüdür. 

Deprem Sigortası Nedir ve Neleri Kapsar?

DASK sigortası, meydana gelecek deprem felaketleri, toprak kayması ya da tsunami gibi doğal afetlerde doğacak zararları bağımsız bir bütçe ile karşılanması hedeflenen bir sigorta çeşididir. Ülkemizin bir deprem ülkesi olduğu göz önünde bulundurulduğu zaman DASK sigortasının yaptırılması olası risk durumunda bizleri ve ülkemizi büyük bir maddi yükümlülükten kurtarmış olacaktır.

 Deprem Sigortası Teminatları

Bir doğal afet sonucunda konutunuz DASK tarafından belirlenen ve yıllara göre değişen yıllık inşaat maliyeti tutarınca teminat altına alınmış oluyor. Bu tutar her yıl yeniden düzenlenmektedir. Deprem sigortası tüm sigorta şirketleri tarafından devletin belirlediği sigorta primi ile aynı verilmektedir. DASK teklifi almak için, tapu, metrekare bilgisi, kat bilgisi, bina inşa yılı, mülk sahibine ait T.C. numarası gereklidir. Teklif almak için sigortateklifi.net Deprem Sigortası iletişim formumuzu doldurmanız yeterlidir.

deprem-sigortasi
Başa dön
Hemen teklif al!
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Merhaba,
En uygun teklifi almak istiyorum.