Kasko Sigortası Nedir? Kasko Sigortası Kapsamı Nedir?

Kasko Sigortası Nedir? ve Kasko Sigortası Kapsamı Nedir?

Kasko sigortası nedir? Günümüzde kasko sigortası yaptırmak artık büyük bir zorunluluğa dönüştü. Zira büyüyen nüfusla artan trafikte kaza yapma riski her geçen gün biraz daha artmaktadır. Siz de kasko sigortası hakkında detaylı bilgi almak için lütfen yazımızın devamına göz atın.

 

Kasko Sigortası Nedir?

Kasko aracımız için isteğe bağlı yaptığımız sigortaların başında gelmektedir. Sigortalı aracın başına gelecek zararları karşılamaktadır. Herhangi bir aracın sigortalı iradesi dışında hasara uğraması, çalınması, çarpışması, yanması v.b. gibi durumlarda sigortalı araç sahibine tazminat ödemeyi vadeden bir sigorta türüdür.

Kasko Sigortası; çarpma ya da çarpışma sonucunda karşı tarafa ait hasarı değil tamamen kendi aracınızı teminat altına almaktadır.  Zorunlu Trafik Sigortası ile Kasko Sigortası arasındaki farklar nelerdir sorusuna tek bir şekilde cevap vermek mümkündür. Trafik sigortası karşı taraftaki aracı ve üçüncü şahıslara vereceğiniz zararları korurken, kasko sigortanız ise sizin aracınızı koruma altına almaktadır. Kasko sigortası kaza ve hasar durumlarında sizi büyük maliyetlerden koruyarak hayatınızdaki sürpriz risklere karşı korumaktadır.

 

Araç Sigortası Nedir?
Kasko sigortası ya da kasko poliçesi aracınızla ilgili belli risklerin gerçekleşme ihtimaline karşı sizleri finansal olarak güvence altına almaktadır.

 

Kasko Sigortasında Başlangıç ve Bildirim Süreleri

Kasko sigortası ödeme tarih itibariyle başlar. Sigortanızın poliçe pirim miktarı taksitle ödenecekse peşinat ödemesi gerçekleşen gün sigortanız başlar. Kasko sigortasının başlangıcı ve bitişi Türkiye sınırları içinde ve Türkiye saati ile öğlen 12.00’de başlar ve bitim günü yine aynı saatte süresi sona erer. Kasko sigortasında, sigorta ettiren kişi sigortalı araca zararın meydana geldiği olayı yaşanan aynı gün içinde bildirmelidir. Meydana gelen gecikmelere göre en geç 5 iş günü içinde rizikonun gerçekleştiğini poliçeyi yaptığı sigortacısına ya da poliçede yazan sigorta şirketine bildirmekle mükelleftir.


Kasko Sigortası hakkında detaylı bilgi almak ve satın alma işlemlerini gerçekleştirmek için 0 545 573 4545 Sigorta Destek Hattı’ndan bize ulaşabilirsiniz. İnternet sitemiz üzerinden diğer En Uygun Kasko Sigortası fiyatları hakkında bilgi formunu doldurarak en uygun sigorta tekliflerini bizden alabilirsiniz.

Kasko Sigortası Nedir? Kasko Sigortası Kapsamı Nedir?
Başa dön
Open chat
1
Merhaba,
En uygun sigorta teklifleri için bize mesaj atabilirsiniz. 😊
Powered by