Seyahat Sigortası Nedir?

seyahat sigortası

Seyahat Sigortası Nedir?

Seyahat sigortası nedir? sorusunun cevabı kısaca, yurt içi ve yurt dışı seyahatlerinde kaza, hastalık, valiz – çanta kaybı gibi risklerin üstesinden gelmek için sizleri koruyan bir sigortadır. Seyahat sigortası nedir? sorusunun geniş açıklaması ise; Avrupa yani Schengen ülkeleri vize işlemlerini onaylamadan önce bir ön koşulu olması nedeniyle “vize sigortası” olarak da bilindiğini söyleyebiliriz. Seyahat sigortası satın alırken, poliçenizin başlangıç ve bitiş tarihlerini seyahat süresi olarak belirtmek durumundasınız.  Poliçeler Türkiye koşullarında öğlen 12:00’da başlayıp poliçe bitim tarihinde 12:00’da sona ereceğinden sabah 09:00’da uçuşu olan bir yolcu seyahat poliçesini bir gün önceden kestirmesi başına gelecek risklere karşı daha sağlıklı olacaktır.
Uçağın rötar yapması ve ya hava şartları sebebiyle ertelenmesine karşın poliçenizi bitiş tarihini seyahat dönüş tarihinizin bir gün sonrasına kestirmeniz daha doğru bir karardır.

Sigorta Süresi Ne Olmalı?

Seyahat için yaptırmak istediğiniz sigorta, ülkelerin vize şartlarına göre sizden istenebilir. Normal şartlarda tatilde olacağınız süreye göre sigorta tarihlerini tercih etmek gerekir. Fakat bazı istisnai durumlarda vize verecek olan yetkililerin sizin için belirlediği tarih aralığı söz konusu olabilir. Örneğin Malta’ya gidecek olan turistler dönüş tarihlerinden 15 gün sonrasını kapsayacak şekilde seyahat poliçesi kestirmeleri vize merkezi/konsolosluk tarafından istenir. En az bir haftalık, en çok 1 yıllık şekilde düzenlenebilir. Bazı sigorta şirketlerinde ücretlendirme Euro para birimince ödenir ve fiyatları gün esaslı değil haftalık esaslı fiyatlandırılmaktadır.

 

Neden Seyahat Sigortası Yaptırmalıyız? 

Tüm seyahatlerde bir takım riskler bizleri beklemektedir. Beklenmedik riskler, kazalar ya da bagaj kaybolması gibi beklenmeyen sorunlarla  karşılaşabilirsiniz. Seyahat sigortası yaptırarak bu tarz problemleri kafanıza takmadan huzurlu bir yolculuk yapmak elinizde. Ayrıca risklerin meydana gelme durumunda sizleri ekonomik açıdan da korur. Avrupa’da herhangi bir hastanede yapacağınız sağlık harcamaları için 30.000 Euro gibi yüksek bir tutarla teminat altında olursunuz.

Tatile ya da herhangi bir iş gezisine çıkan kişiler için seyahat sigortası kesinlikle çok önemlidir.
Güvenli ve keyifli bir tatil için seyahat sigortanızı yaptırmayı ihmal etmeyin!

Seyahat Sağlık Sigortası hakkında detaylı bilgi almak ve satın alma işlemlerini gerçekleştirmek için 0 545 573 4545 Sigorta Destek Hattı’ndan bize ulaşabilirsiniz. İnternet sitemiz üzerinden diğer En Uygun Seyahat Sigortası fiyatları hakkında bilgi formunu doldurarak en uygun sigorta tekliflerini bizden alabilirsiniz.

Seyahat Sigortası Nedir?
Başa dön
Open chat
1
Merhaba,
En uygun sigorta teklifleri için bize mesaj atabilirsiniz. 😊
Powered by